- Home
- Components
- CPU Coolers
- Fractal Design Celsius S24
119,59 €
See price history119,59 €
See price history| Brand | Fractal Design |
|---|---|
| Reference | FD-WCU-CELSIUS-S24-BK |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Minimum Noise | 20 dB |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 500 RPM |
| Maximum Noise | 32.2 dB |
| Maximum Airflow | 87.6 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| AIO Radiator Size | 240 |
|---|
| Supported Sockets | AMD AM2 |
|---|---|
| AMD AM2+ | |
| AMD AM3 | |
| AMD AM3+ | |
| AMD AM4 | |
| AMD FM1 | |
| AMD FM2 | |
| AMD FM2+ | |
| AMD SP3 | |
| AMD sTR4 | |
| AMD sTRX4 | |
| Intel 1150 | |
| Intel 1151 | |
| Intel 1155 | |
| Intel 1156 | |
| Intel 1200 | |
| Intel 1366 | |
| Intel 1700 | |
| Intel 2011 | |
| Intel 2011-3 | |
| Intel 2066 |
| Materials | Copper |
|---|---|
| Plastic |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Cooling Type | Liquid |
| Height with Fan | 31 mm |
|---|