- Home
- Components
- Memory
- Crucial Pro Overclocking 2x16Go 6000MHz CL36 - White
559,95 €
See price history| Brand | Crucial |
|---|---|
| Reference | CP2K16G60C36U5W |
| ProductSpecs.colors | White |
| Materials | Aluminum |
| Has Heatsink | Yes |
| Pins | 288 |
|---|---|
| Type | DDR5 |
| Standard | DDR5-6000 |
| Format | DIMM |
| Modules | 2 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 6000 MHz |
| Unbuffered | Yes |
| Capacity per Module | 16 Go |
| Voltage | 1.35 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.35 V |
| CAS Latency | 36 |
|---|---|
| RAS to CAS | 38 |
| RAS Active | 80 |
| RAS Precharge | 38 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | desktop |
| AMD Optimized | Yes |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | Yes |
| Apple Optimized | No |