- Home
- Components
- CPU Coolers
- MSI MAG CORELIQUID I240 Black - Offset Kit LGA1851
107,95 €
See price history| Brand | MSI |
|---|---|
| Reference | MAG CORELIQUID I240 |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 119.2 mm |
| Minimum Noise | 20 dB |
| ProductSpecs.lengthWithFan | 120 |
| Fan Count | 2 |
|---|---|
| Maximum Airflow | 70.7 CFM |
| Fan Diameter | 120 mm |
| Fan Connectors | 2x FAN 4-pin |
|---|---|
| 2x LED_ARGB |
| AIO Radiator Size | 240 |
|---|
| Supported Sockets | Intel 1851 |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Aluminum |
|---|---|
| Copper |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Cooling Type | Liquid |
| Ball Bearing | No |
| Width | 277 mm |
|---|---|
| Height | 27 mm |
| Width with Fan | 277 mm |
| Height with Fan | 52 mm |