- Home
- Components
- SSDs
- GIGABYTE G3NVMEV2256G 256Go
82,29 €
See price history82,29 €
See price history| Brand | GIGABYTE |
|---|---|
| Reference | G3NVMEV2256G |
| Endurance | 100 TBW |
|---|---|
| Read Speed | 3200 Mo/s |
| Write Speed | 1200 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Format | M.2 |
| Capacity | 256 Go |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Cooling | Passive |
|---|---|
| Has Heatsink | No |
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 2.3 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 300 g |