| Brand | Arctic |
|---|---|
| Reference | ACFAN00229A |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Minimum Noise | 0 dB |
| ProductSpecs.zeroRPMMode | Yes |
| Maximum RPM | 2000 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 0 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 23 dB |
| Maximum Airflow | 48.8 CFM |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Heat Pipes | No |
| Reverse Blade | No |
| Variable Speed | Yes |
| Weight | 131 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 120 mm |