- Home
- Components
- Power Supplies
- Gigabyte GP-P750GM
89,90 €
See price history89,90 €
See price history| Brand | Gigabyte |
|---|---|
| Reference | GP-P750GM |
| ProductSpecs.colors | Black |
| ProductSpecs.fanless | No |
| ProductSpecs.railConfig | Single Rail |
| Designation | Gigabyte P750GM 750W - 80 Plus Gold |
| ProductSpecs.rail12vAmps | 61 |
| ProductSpecs.zeroFanMode | Yes |
| ProductSpecs.efficiency20 | 87 |
| ProductSpecs.efficiency50 | 90 |
| ProductSpecs.efficiency100 | 88 |
| ProductSpecs.warrantyYears | 5 |
| ProductSpecs.cyberneticsNoise | Cybenetics A- |
| 80 Plus Efficiency | Gold |
| ProductSpecs.cyberneticsEfficiency | Cybenetics Platinum |
| Wattage | 750 W |
|---|---|
| 80 Plus Certified | Yes |
| Modular | Yes |
|---|---|
| Connectors | 1x POWER_ATX 24-pin |
| 2x POWER_CPU 8-pin | |
| 4x POWER_PCIE 8-pin | |
| 8x POWER_SATA | |
| 3x POWER_MOLEX 4-pin | |
| 1x POWER_FLOPPY 4-pin | |
| Modularity Type | Full |
| Fan Size | 120 mm |
|---|---|
| Silent | Yes |
| Cooling Type | Active |
| ATX Standards | ATX12V |
|---|---|
| EPS12V | |
| ATX 3.0 Support | No |
| ATX 3.1 Support | No |
| Multi-GPU Support | No |
| RGB Lighting | No |
|---|---|
| Usage Type | Desktop |
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 86 mm |
| Length | 140 mm |
| Weight | 1.35 kg |
| Form Factor | ATX/EPS |