- Home
- Components
- Case Fans
- Enermax SquA RGB White 120mm x3
38,86 €
See price history38,86 €
See price history| Brand | Enermax |
|---|---|
| Reference | UCSQARGB12P-W-BP3 |
| ProductSpecs.isRGB | Yes |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.isARGB | Yes |
| Length | 26 mm |
| Minimum Noise | 12 dB |
| ProductSpecs.antiVibration | Yes |
| ProductSpecs.staticPressure | 1.898 |
| Maximum RPM | 1500 RPM |
|---|---|
| Minimum RPM | 300 RPM |
| Fan Count | 3 |
| Maximum Noise | 23 dB |
| Maximum Airflow | 68.27 CFM |
| Minimum Airflow | 24.53 CFM |
| Fan Connectors | 3x FAN 4-pin |
|---|---|
| 3x LED_ARGB 3-pin | |
| Additional Connectors | 1x OTHER |
| 1x POWER_SATA |
| LED Lighting | Yes |
|---|---|
| LED Color | Multicolor |
| Materials | Plastic |
|---|---|
| Rubber |
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Pack | Yes |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | Yes |
| Variable Speed | Yes |
| Width | 120 mm |
|---|---|
| Height | 120 mm |
| Weight | 163 g |
| Fan Diameter | 120 mm |