- Home
- Components
- Memory
- Kingston FURY Renegade Pro 32Go 6400MHz CL32
Kingston FURY Renegade Pro 32Go 6400MHz CL32
Kingston — KF564R32RB-32
796,35 €
See price historyKingston — KF564R32RB-32
796,35 €
See price history| Brand | Kingston |
|---|---|
| Reference | KF564R32RB-32 |
| Height | 31.25 mm |
| Has Heatsink | No |
| ECC | Yes |
|---|---|
| Pins | 288 |
| Type | DDR5 |
| Standard | PC5-51200 |
| Format | RDIMM |
| Modules | 1 |
| Capacity | 32 Go |
| Frequency | 6400 MHz |
| Registered | Yes |
| Unbuffered | No |
| Capacity per Module | 32 Go |
| Voltage | 1.4 V |
|---|---|
| Minimum Voltage | 1.1 V |
| CAS Latency | 32 |
|---|---|
| RAS to CAS | 39 |
| RAS Precharge | 39 |
| Fan | No |
|---|---|
| LED | No |
| LED RGB | No |
| Usage Type | server |
| AMD Optimized | No |
| XMP Compatible | Yes |
| EXPO Compatible | No |
| Apple Optimized | No |