- Home
- Components
- Hard Drives
- Seagate SkyHawk 1To 256Mo
113,79 €
See price history113,79 €
See price history| Brand | Seagate |
|---|---|
| Reference | ST1000VX013 |
| Read Speed | 180 Mo/s |
|---|---|
| Rotation Speed | 5900 RPM |
| Cache | 256 Mo |
|---|---|
| Usage | NAS |
| Format | 3.5" |
| Capacity | 1024 Go |
| Interfaces | - |
| Recording Technology | CMR |
| Cooling | Passive |
|---|
| Width | 101.6 mm |
|---|---|
| Height | 20.2 mm |
| Length | 146.99 mm |
| Weight | 415 g |