- Home
- Components
- SSDs
- WD_Black SN850X 4To
WD_Black SN850X 4To
WD_Black — WDS400T2X0E
1 299,95 €
See price historyWD_Black — WDS400T2X0E
1 299,95 €
See price history| Brand | WD_Black |
|---|---|
| Reference | WDS400T2X0E |
| Usage | Desktop |
| ProductSpecs.colors | Black |
| Materials | PCB |
| IOPS Read | 1200000 |
|---|---|
| Endurance | 2400 TBW |
| IOPS Write | 1100000 |
| Read Speed | 7300 Mo/s |
| Write Speed | 6600 Mo/s |
| NVMe | Yes |
|---|---|
| Cache | 2048 Mo |
| Format | M.2 |
| Capacity | 4096 Go |
| Controller | Sandisk 8-channel |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interfaces | - |
| Memory Type | TLC |
| Controller Brand | Sandisk |
| Has Heatsink | No |
|---|---|
| TRIM Support | Yes |
| PS5 Compatible | No |
| Width | 22 mm |
|---|---|
| Height | 3.88 mm |
| Length | 80 mm |
| Weight | 8.6 g |