- Home
- Components
- Case Fans
- be quiet! Silent Wings 4 PWM Highspeed 140mm
29,95 €
See price history| Brand | be quiet! |
|---|---|
| Reference | BL117 |
| ProductSpecs.colors | White |
| ProductSpecs.staticPressure | 2.36 |
| Maximum RPM | 1900 RPM |
|---|---|
| Maximum Noise | 29.3 dB |
| Maximum Airflow | 78.4 CFM |
| Fan Connectors | 1x FAN 4-pin |
|---|
| LED Lighting | No |
|---|
| PWM Control | Yes |
|---|---|
| Usage | Gaming |
| Office | |
| Pack | No |
| Cooling Type | Active |
| Reverse Blade | No |
| Weight | 220 g |
|---|---|
| Fan Diameter | 140 mm |